Aktualności - LO Abis Włocławek

facebook
Aktualności
Mistrzowie Polski z Włocławka !!!
wtorek, 08 kwietnia 2014 13:33

Mistrzowie Polski z Włocławka !!!

W dniu 15.03.2014r w Warszawie odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami. W mistrzostwach wzięło udział 220 zawodników z kilkudziesieciu klubów z całej Polski, a także dwie Federacje Wietnamskiego Kung-Fu. Na mistrzostwa udała się także 13 osobowa reprezentacja Academy Martial Arts Włocławek pod kierunkiem sensei Paweł Sidor 3 dan Jiu-Jitsu przywożąc aż 7 medali!

Uczniowie LO ABiS UKS Academy Martial Arts zaprezentowali się na zawodach i wywalczyli następujące pozycje:

1. Patryk Lewandowski -Mistrz Polski w kategorii senior k-1 full contact+80 kg

2. Tomasz Mirkiewicz - 3-miejsce w kategorii light-contakt

3. Igor Chenc - 4-miejsce w kategorii light-contakt

Gratulujemy!!!

Uczniowie LO ABiS w ramach zajęć WEBP (Wybranych Elementów Bezpieczeństwa Publicznego) udali się z wizytą do Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego, gdzie zapoznali się z praca tychże placówek. Młodzież miała również okazję spotkać się w szkole z przedstawicielami służb więziennych i straży pożarnej. Wkrótce spotkanie z przedstawicielami policji, a także wizyta w Komendzie Policji we Włocławku. 

wtorek, 08 kwietnia 2014 10:09

LO ABiS w kinie

31 stycznia oraz 14 marca uczniowie LO ABiS uczestniczyli w seansach filmowych Biegnij chłopcze biegnij oraz Kamienie na szaniec. Ze względu na tematykę oraz debiutujacych, młodych aktorów, a takze oryginalną muzykę, która dopełniała sceny filmowe, Kamienie na szaniec przypadły młodzieży bardziej do gustu. Kolejne wyjście do kina wkrótce. 

Uczniowie LO ABiS w Jednostce Wojskowej 2 Pułku Inżynieryjnego i Jednostce Lotniczej w Inowrocławiu

27 marca 2014r klasy pierwsze o profilach mundurowych wybrały się wraz z dyrektorem LO ABiS - dr Krzysztofem Grontem, oraz wychowawcami - Panią Lidią Miętkiewicz i Panem Aleksandrem Wódkowskim do Jednostki Wojskowej 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, gdzie miały możliwość zapoznać się z zadaniami wykonywanymi przez Jednostkę. Młodzież spotkała się z przedstwicielami Wojska Polskiego, którzy opowiedzieli o pracy w armii - zarówno w kraju jak i na misjach, o tym jak wygląda rekrutacja do wyższych szkół oficerskich, a także nabór do wojska. Zajęcia obejmowały również pokaz filmów dotyczących działalności saperów i wykład w Sali Tradycji, gdzie uczniowie poznali historię 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu. Odwiedzili również Jednostkę Lotniczą w Inowrocławiu gdzie mogli zobaczyć pokaz śmigłowców. Wizyta LO ABiS w Inowrocławiu zapoczątkowała cykl spotkań, kolejne odbędzie sie już za miesiąc.

wtorek, 08 kwietnia 2014 08:28

Wycieczka do Muzeum Kinematografii w Łodzi

6 marca 2014r uczniowie klasy pierwszej o profilu medialno-filmowym uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kinematografii w Łodzi. Siedzibą muzeum jest pochodząca z poł.XIX w rezydencja rodziny Scheiblerów. Po jej zwiedzeniu pani przewodnik zaproponowała uczniom obejrzenie ciekawych wystaw zwiazanych ze sztuką filmową. Niezwykłą radością była dla nich możliwość zwiedzenia planu filmowego filmu "Latająca maszyna".  Odbyło sie również spotkanie z p.Katarzyną Kuczyńską studentką produkcji na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Opowiedziała ona ciekawie o pracy, którą po ukończeniu studiów będzie wykonywać. Przedstawiła uczniom na czym polega praca producenta filmowego i jakie są korzyści z wykonywania tego zawodu.  Uczestnicy wycieczki wzbogacili swoją wiedzę z zakresu montażu i produkcji. To spotkanie pełne pasji na pewno długo pozostanie w pamieci wycieczkowiczów.

niedziela, 30 marca 2014 08:14

Kurs spadochronowy

Informacja dla uczniów zainteresowanych kursem spadochronowym!

Kurs rozpoczyna się w poniedziałek (31.03.2014). Pierwsze zajęcia teoretyczne odbędą się w szkole o godz. 15.15.

Ferie z ABiSem
środa, 29 stycznia 2014 08:23

Ferie z ABiSem

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      

                           Academy Martial Arts Włocławek

                   87-800 Włocławek ul. Kruszyńska 31/11

                        NIP 888 311 45 73 Regon 341172145

                                   Tel: 668-199-758

 

 

„FERYJNA INTEGRACJA SPORTOWA ZE SZTUKAMI WALKI”

FERIE Z LO ,,ABIS’’

10.02-15.02.2014

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

AMA Włocławek zaprasza do udziału wszystkich chętnych w projekcie społecznym pod nazwą:

 

„FERYJNA INTEGRACJA SPORTOWA ZE SZTUKAMI WALKI”

 

 

Celem naszej inicjatywy jest:

- zorganizowanie darmowych ferii z Jiu-Jitsu, Kicboxingiem i Samoobroną dla dzieci i młodzieży.

- promowanie aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród uczestników.

-doskonalenie i zdobywanie przez uczestników nowych umiejętności w różnych aspektach

sportowych.

- promowanie mieszanych sztuk walki na terenie miasta Włocławka.

Krótki opis:

Ideą projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz podnoszenia sprawności fizycznej poprzez rywalizację sportową. W czasie zajęć zaplanowane zostały gry i zabawy sportowe dla dzieci , a także treningi z zakresu mieszanych sztuk walki z młodzieżą.

Zajęcia odbywają się w Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności we Włocławku

ul: Chmielna 24

Dzieci w wieku od 6-13 lat od poniedziałku do piątku godz:12.00-13.30

Młodzież od 14 roku życia od poniedziałku do piątku godz: 12.00-13.30

 

                                                         Z wyrazami szacunku

PREZES AMA sensei PAWEŁ SIDOR 3 dan JIU-JITSU

wtorek, 21 stycznia 2014 13:47

Zebranie z rodzicami

W dniu 23.01.2014 o godzinie 17:00 odbedzie ie zebranie z rodzicami klas pierwszych(sale 112,113,106) i drugiej ( salaW1)

Zapraszamy na lodowisko!
wtorek, 07 stycznia 2014 13:35

Zapraszamy na lodowisko!

Ponieważ zima nie chce zawitać do nas ze śniegiem, to my postaraliśmy sie zdobyć jej namiastkę i odwiedziliśmy lodowisko. Niektórzy z naszych uczniów swoich sił na lodzie próbowali po raz pierwszy! Okazało się, że nie taki diabeł straszny, no może trochę conieco bolało.....

NASI UCZNIOWIE PONOWNIE NA PODIUM
czwartek, 12 grudnia 2013 14:51

NASI UCZNIOWIE PONOWNIE NA PODIUM

MIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ , IZ PO RAZ KOLEJNY UCZNIOWIE NASZEGO LICEUM ZDOBYLI MIEJSCA MEDALOWE REPREZENTUJĄC NASZĄ SZKOŁĘ I SZKOŁĘ SZTUK WALKI AMA PROWADZONA  PRZEZ PAWŁA SIDORA.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach odbyły się zawody Pucharu Polski Mieszanych Sztuk Walki Dzieci i Młodzieży.

W rywalizacji udział wzięło prawie 100 zawodników, którzy reprezentowali kuby z Łodzi, Łasku, Pułtuska, Dobronia, Kolumna, Poznania, Włoszczowa, Wilkowic, Częstochowy, Izbicy Kujawskiej, Baruchowa, Sompolna i Włocławka.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach K1 i sumograpplig.

MEDALE ZDOBYLI:

1. TOMASZ MIRKIEWICZ- I MIEJSCE I ZŁOTY MEDAL

2. IGOR CHENC-II MIEJSCE I SREBRNY MEDAL

3. NATALIA JANKE- I MIEJSCE I ZŁOTY MEDAL

4. IGA SIEROCKA- II MIEJSCE I SREBRNY MEDAL

Mikołajki w LO ABiS
czwartek, 12 grudnia 2013 14:44

Mikołajki w LO ABiS

ZGODNIE Z TRADYCJĄ DO LO ABIS ZAWITAŁ 6 GRUDNIA MIKOŁAJ WRAZ Z POMOCNIKAMI-ŚNIEŻYNKĄ I ROSŁYM ELFEM. JEDYNIE "GRZECZNE" DZIECI DOSTAŁY UPOMINKI, DLATEGO MURY NASZEJ SZKOŁY ZMUSZONY BYŁ OPUSCIC Z PUSTYM JUŻ WORKIEM PREZENTÓW. CZEKAMY TERAZ NA CIEBIE MIKOLAJU AŻ DO WIGILII.

Akcje charytatywne i licealiści LO ABiS we Włoclawku

Zbliza sie czas świąt Bożego Narodzenia, czas kiedy to nasze serca łatwiej i chętniej otwierają się na pomoc innym. Z dumą pragniemy poinformować, iż studenci Wyższej Szkołi Informatyki i Umiejętności Wydz.Zam. we Włocławku wraz z licealistami LO ABiS Włocławek z entuzjazmem przyłączyli sie do szeregu akcji charytatywnych. Jedną z nich jest udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Drugim projektem jest pomoc najmłodszym z domów dziecka.  Postanowiliśmy więc wziąć udział w akcji: "Pielucha dla Malucha" .Akcja "Pielucha dla Malucha" organizowana jest po raz czwarty i ma na celu zebranie dla podopiecznych Domu Dziecka środków higienicznych w postaci jednorazowych mydełek, szamponów, oliwek i wszystkiego co jest niezbędne do pielęgnacji małych wychowanków placówki. To dla najmłodszych dzieci, nieco starsi zaś mogą liczyć na pomoc z naszej strony poprzez akcję: Świąteczną Akcję Charytatywną „Pamiętamy o Tobie Św. Mikołaj i ja” która odbędzie się w Teatrze Impresaryjnym przy ulicy Wojska Polskiego 13. 14 grudnia koncerty dla pomocników Św. Mikołaja, które miały odbyć się w Hali OSiR, odbędą się w Teatrze, ul Wojska Polskiego 13. Godziny koncertów – 9: 30, 11: 00 i 12: 30. Możecie liczyć na udział naszych studentów oraz licealistów.

Joanna Kinasiewicz

PRZYRZECZENIE STRZELECKIE
środa, 27 listopada 2013 14:28

PRZYRZECZENIE STRZELECKIE

             PRZYRZECZENIE STRZELECKIE

 

11 listopada, w 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na terenie byłej jednostki wojskowej we Włocławku, młodzi Strzelcy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Byli wśród nich również uczniowie LO ABIS.

 

Z klasy 1A LO: Agata Trzęsalska, Natasza Jackiewicz

 

Z klasy 1B LO: Agata Jałoszyńska, Weronika Niedziałkowska, Natalia Nowaczyk, Adrianna Woźniak, Damian Politowski, Kacper Kandyba, Rafał Wiśniewski, Marek Kinasiewicz, Radosław Mierzejewski, Mikołaj Dziemian, Mateusz Trząsalski oraz Oskar Ordoński

 

Związek Strzelecki „Strzelec” swoje istnienie zawdzięcza Józefowi Piłsudskiemu – twórcy międzywojennego Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Związek został reaktywowany w 1991 roku, natomiast włocławska jednostka JS 4051 rozpoczęła działalność na początku 2013 roku.

 

                                                                                                                                                                                           Lidia Miętkiewicz

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>
Strona 5 z 7
Joomla SEO by AceSEF