Warsztaty profilaktyczno- twórcze: „Sztuka zamiast…” - LO Abis Włocławek

facebook
poniedziałek, 23 listopada 2015 09:43

Warsztaty profilaktyczno- twórcze: „Sztuka zamiast…”

Uczniowie klasy pierwszej pod opieką Pani Wioletty Babińskiej  uczestniczyli dnia 21 października 2015 roku w warsztatach profilaktyczno- twórczych : „Sztuka zamiast…”, pt. ”C i D grafiki”.

Celem projektu było kształtowanie pożądanych postaw przez sztukę i twórcze działania. Warsztaty zakładały tworzenie sytuacji umożliwiających poznawanie własnych trudności i własnych zasobów. Ideą zajęć było wskazanie alternatywy w wyborze zachowań i postaw oraz rozwijanie i wzmacnianie osobowości. Licealiści uczestniczyli w spotkaniu ze specjalistą w dziedzinie profilaktyki, a następnie zostali zapoznani z tajnikami grafiki przez lokalnego artystę – grafika. Każdy z uczestników spotkania wykonał własny projekt graficzny. Za pomocą dłuta i innych narzędzi umożliwiających cięcie materiału uczniowie przygotowali swoje matryce, które drukowane były na prasie ręcznej.

Projekt jest uzupełnieniem działań profilaktycznych prowadzonych przez Samorząd Miasta Włocławka w zakresie patologii społecznych, zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami.

Joomla SEO by AceSEF