Klasa medialno-filmowa - LO Abis Włocławek

Klasa medialno-filmowa

Klasa medialno filmowa

W klasie o profilu filmowy związanym głównie z technicznymi aspektami pracy w przemyśle filmowym-  reżyserią, produkcją filmową, scenopisarstwem, montażem i obróbką materiału filmowego. Obowiązywać będą przedmioty w zakresie rozszerzonym::

• informatyka
  • historia;
  • język angielski.

oraz jako dodatkowe przedmioty uzupełniające:

• grafika i multimedia
  • historia filmu
  • ekonomia w praktyce

Program zajęć poszerzony jest dodatkowo o cykliczne warsztaty filmowe, zapoznające uczniów ze specyfiką pracy przy filmie, zasadami pracy operatora, reżysera, montażysty, zakresem pracy producenta filmowego itp. Zajęcia te prowadzone będą m.in. przy współpracy łódzkiej szkoły filmowej i Multikina we Włocławku.

Program nauczania przygotowuje do studiów na różnych wydziałach szkoły filmowej, uczelni artystycznych, informatycznych (grafika komputerowa), studiów dziennikarskich, pracy w mediach, reklamie.